Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Popis rehabilitačních pomůcek

Pro zvýšení komfortu a ušetření času našich klientů nabízíme k zakoupení drobné rehabilitační pomůcky, které na naší rehabilitaci používáme jsme s nimi spokojeni. Podrobnější popis a fotografie nabízených rehabilitačních pomůcek najdete právě na této stránce. Aktuální ceny veškerých nabízených rehabilitačních pomůcek najdete v sekci ceník.

 

OverBall

gumový cvičební míč - průměr 26 cm

OverBall má omyvatelný, neklouzavý, pružný povrch a snese zatížení do 100kg.  S průměrem cca 26 cm je možné míč používat plně nebo částečně nafouknutý. Využívá se na rehabilitačních ambulancích jako pomůcka k léčebné tělesné výchově, při cvicích posilovacích, protahovacích a kondičních, při manipulacích, balančních cvičeních,  relaxačních cvičeních a dalších rehabilitačních technikách. Lze ho použít také jako podkládací pomůcku např.při cestování autem, letadlem či vlakem, při sezení na židli i ležení na lůžku. Nabízíme míčky v barvě červené, žluté a modré.

 

 

Therra-Band  -  gumový cvičební pás

Gumové pásy jsou vyrobeny z čistě přírodních materiálů obsahujících latex. Vyrábí se v různých stupních pevnosti (v různých silách odporu)  a na základě pevnosti jsou od sebe barevně odlišeny. Na naší rehabilitaci se nám nejvíce osvědčil pás pevnosti střední (červený), silné (zelený) a pevnosti slabé (žlutý), proto nabízíme našim klientům právě tyto stupně pevnosti. Cena se přesně vypočítá dle potřebné délky cvičebního pásu. Aktuální ceny najdete v sekci ceník.
 
Cvičební pásy umožňují jednoduše posilovat oslabené svaly izometricky i izotonicky. Cvičební pásy se používají hlavně v rehabilitačních centrech, rehabilitačních klinikách, fitness centrech a při domácím cvičení.

Střední pás

Silný pás

 

 

 

 

 

 

 

 

Pěnové soft tenisové míčky

Měkké míčky jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného měkkého pěnového materiálu, jsou tedy lehké a měkké. Slouží k nácviku úchopu ruky, ke stimulaci svalů rukou a nohou a v neposlední řadě jsou míčky "super" vhodné k rehabilitačním technikám. Tyto techniky lze po zaškolení provádět i doma. Při správném použití lze jejich pomocí eliminovat či odstranit nežádoucí otoky. V současné době nabízíme čtyři níže uvedené druhy, jejichž ceny najdete společně s cenami ostatních rehabilitačních pomůcek v sekci ceník.

Pěnový míček

 

Pěnový míček klasik, průměr 2 cm

Pěnový míček klasik, průměr 5 cm

Pěnový míček klasik, průměr 7 cm

Pěnový míček super, průměr 9 cm


 

 

Gumový stimulační míček "ježek"

Gumový míček

Masážní míčky s gumovými výběžky jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného materiálu, vyrábí se v různých barvách, velikostech, s různou hustotou výběžků a v různých stupních tvrdosti. Slouží ke stimulaci kožních nervových zakončení, k reflexní masáži plosek nohou, dlaní a celého těla. Jsou také vhodné k obnově citlivosti po úrazech či operacích, ke stimulaci a následnému navození činnosti svalů ochrnutých či oslabených. Účinné je také použití při cvičení plochonoží.

 

 

Velký gymnastický míč

Jedná se o gumový nafukovací míč v různých velikostech. Jeho povrch je vodou omyvatelný s možností opětovného nafouknutí či dofouknutí do požadované tvrdosti. SlouMíčží k rehabilitačním a relaxačním cvičením přímo v rehabilitačních zařízeních i v domácnostech. Také může sloužit ke krátkodobějším alternativám sedu či jako polohovací podložka pod lýtka při případné potřebě zvýšené polohy dolních končetin v lehu na zádech. K prodeji nabízíme  nejčastěji používané velikosti gymnastických míčů - průměr 65 cm, 75 cm a 85 cm. Výběr velikosti míče je vhodné konzultovat s odborníky, rádi Vám poradíme! V sekci ceník můžete najít ceny včech pomůcek. Nabízíme dvouplášťový míč MAXAFE se systémem ABS - při poškození nepraskne, s nosností 400 kg.