Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Předehřátí tkání před masáží

 

Předehřátí měkkých tkání soluxem nabo obilným polštářkem slouží k prohřátí měkkých tkání (hlavně svalových vláken) před masáží. Při prohřátí měkkých struktur dané oblasti dochází k výraznému uvolnění a relaxaci tkání, které následně mnohem efektivněji reagují na masážní techniky a výrazně umocňují efekt celé masáže. Prohřátím také dochází k lepšímu prokrvení a uvolnění napětí ztuhlých svalů. Ceny všech druhů masáží i předehřátí tkání najdete v sekci ceník.

 

Předehřátí tkání - solux velký

Při předehřátí soluxem používáme tepelnou lampu (solux), která vydává červené světlo a značné teplo. Při prohřívání tkání je lampa umístěna asi 30 - 40 cm od kůže pacienta, celá procedura trvá 5 - 15 minut (dle nahřívané oblasti). Delší prohřívání nezvyšuje pozitivní účinky tepla, proto se neaplikuje déle. Dochází tak k prohřátí povrchových a podpovrchových tkání a k přípravě pacienta na masáž.

 Předehřátí tkání - solux malý

 

 

 

 

 

 

 

Předehřátí měkkých tkání je velmi důležité a efektivní!!!

 

Při předehřátí obilným polštářkem používáme pevné látkové polštářky plněné obilninami, nejčastěji pohankou. Délka nahřívání je shodná jako u nahřátí tepelnou lampou - soluxem. Tyto polštářky lze nahřát v mikrovlnné troubě a jejich tepelné působení na měkké tkáně velmi příznivě působí na výsledný efekt následné masáže. Jsou také našimi klienty velmi chváleny a kladně přijímány, tzn. jejich působení je velmi příjemné.  Obilné polštářky je možné na naší rehabilitaci zakoupit také  k domácímu použití. Více informací o obilném nahřívacím (i chladicím) polštářku najdete společně s popisem ostatních námi nabízených rehabilitačních pomůcek v sekci rehabilitační pomůcky. Ceny jednotlivých rehabilitačních pomůcek jsou v sekci ceník.

Nahřívání tkání - obilný polštářek

 

Obilný polštářek krční

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Účinky prohřátí tkání

  • zlepšuje prokrvení dané oblasti
  • uvolňuje napětí ztuhlých svalů
  • zmírňuje bolestivost (zmírňuje bolesti hlavy, svalů...)
  • umocňuje výsledný efekt následné masáže (dojde k většímu uvolnění a úlevě obtíží)
  • prevence prochlazení náchylných svalových skupin
  • umocňuje celkový pocit tepla a pohody při a po masáži
  •  

Pro návrat do nabídky služeb klikněte zde.