Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klasická masáž

Klasická masáž

je tradiční technika, která je zpravidla masírované osobě velmi příjemná. Dochází k působení na měkké tkáně (lůže, podkoží, svaly, vazy, fascie), nikoli na kostěné struktury. Ke kvalitní posunlivosti po kůži používáme nedráždivé masážní oleje. Klasická masáž začíná hmaty jemnějšími (tření, roztírání, vytírání) v návaznosti s hmaty razantnějšími (několik druhů hnětení). Před závěrem se užívá více druhů tepání a nakonec relaxační chvění.
 
Ceny jednotlivých níže popsaných druhů klasické masáže najdete v sekci Ceník.

 

Účinky klasické masáže

zmírňování bolesti, zlepšení prokrvení, zlepšení výživy tkání, zrychlování odbourávání škodlivin z těla lymfatickými cévami, zrelaxování tkání, zmírnění tkáňového napětí.
 
 

 

Klasická masáž

 

Klasická masáž šíje

se prování v rozsahu od dolního úhlu lopatek až ke spodnímu okraji lebky. Masírovaná oblast tedy zahrnuje oblast lopatek, mezilopatkových svalů, šíjových svalů a svalů zadní části krku až k lebce. Pro zvýraznění efektu celé masáže dodoručujeme předehřátí před masáží. Klasická masáž šíje se provádí v sedu, což umožňuje lepší přístup ke svalům šíje a záhlaví.

 

Klasická masáž zad

zahrnuje svaly horní části hýždí, bederní a hrudní oblast zad. Doporučujeme před masáží masírovanou oblast předehřát, což zvýrazní relaxaci svalů a umocní účinek celé masáže. Klasická masáž zad se provádí v lehu na břiše, kdy je masírovaná část zad maximálně uvolněná.