Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anticelulitidová masáž

Celulitida

Celulitida je dnes problémem nejen většiny žen, ale i některých mužů. Zpočátku jde jen o nepěkný estetický vzhled kůže, který celulitida postupně způsobuje. Ovšem „zanedbaná“ celulitida může postupně přerůst ve zdravotní problémy, jako jsou varixy - křečové žíly, bércové vředy a neprůchodnost lymfatického systému v oblasti dolních končetin. Proto je potřeba proti celulitidě bojovat co nejdříve, už v jejích ranných stádiích, nejlépe preventivně. Anticelulitidová masáž je tu pro vás - celulitida už nebude mít šanci.

Anatomicky je celulitida  zduření tukových buněk v některých problémových oblastech lidského těla. Velkou roli zde hrají ženské pohlavní hormony. Celulitida je opředena řadou nepravd. Oproti zažitým domněnkám o souvislosti výskytu celulitidy a věku je třeba uvést, že celulitida skutečně není otázkou věku a dokonce i velmi mladé a štíhlé ženy celilitida trápí.
 

anticelulitidová masáž

Obrazek
 

 

 

Anticelulitidová masáž - základní principy

  • Aktivace a zprůchodnění lymfatického systému (viz lymfatická masáž)
  • Aktivace štěpení tukových buněk (pomocí ručního podtlakového přístroje nebo silikonové baňky)
             Velmi důležité je také následné aktivní zpevnění ochablé tkáně.
 

Anticelulitidová masáž vyžaduje zprůchodnění a pročištění lymfatického systému, který z organismu odvádí škodlivé odpadní látky, jež se jinak hromadí v podkoží a společně s tukovými buňkami vytváří nepěknou hrbolkatou pomerančovou kůži – to je celulitida.V kombinací s cvičením je anticelulitidová masáž velmi efektivně cílená k získání hladké pevné kůže bez celulitidy a nadbytečných tukových polštářků. Touto základní charkteristikou se anticelulitidová masáž zásadně liší od ostatních masáží. Podrobný popis lymfatické masáže najdete v sekci lymfatická masáž. Anticelulitidová masáž aktivuje a zlepšuje lymfatický tok, v neposlední řadě také zvyšuje a podporuje spalování podkožního tuku. Anticelulitidová masáž - masáž proti celulitidě - sestává z několika po sobě jdoucích částí.

 

Anticelulitidová masáž - popis

Obrazek

Anticelulitidová masáž - masáž proti celulitidě  - v úvodní části spočívá v odborném manuálním (ručním) vyprázdnění lymfatických uzlin a poté v aktivaci a zrychlení toku lymfy. Tímto způsobem se dají odstranit i otoky - edémy. Anticelulitidová masáž ve své druhé části spočívá v provedení tlakových anticelulitidových hmatů a třetí částí je aktivace štěpení tukových buněk v oblasti hýždí, boků, stehen, břicha s celulitidou.Toto ošetření provádíme také manuálně za pomoci vakuového - podtlakového přístroje (masáž pulzním vakuem) nebo silikonové baňky.

 

Stručně lze říci, že anticelulitidová masáž začíná lymfatickou masáží problémových částí těla postižených celulitidou, v druhé části provádíme tlakové anticelulitidové hmaty a v třetí části používáme podtlakovou masáž malým, ručně ovládaným podtlakovým přístrojem nebo silikonovou baňkou.

Anticelulitidová masáž je zpravidla nebolestivá. 

Celá anticelulitidová masáž trvá 35 minut, v závěrečné fázi používáme podtlakový přístroj nebo podtlakovou silikonovou baňku.

 
 
Aktuální ceny najdete v sekci ceník.

Pro návrat do nabídky služeb klikněte zde.